CV to twoja zawodowa wizytówka

Każdy doskonale wie, że w poszukiwaniu pracy jedną z najważniejszych rzeczy jest porządnie napisane CV. W wielu przypadkach to właśnie od tego, czy jest ono czytelne zależy Twoje być albo nie być w konkretnej firmie. Czasem bywa tak, że gdy ten dokument już na pierwszy rzut oka sprawia złe wrażenie, osoba rekrutująca nawet go nie przeczyta. Mnóstwo osób przez błędy popełnione w CV odbiera sobie szansę na pokazanie swoich umiejętności i kwalifikacji, ponieważ nikt nawet nie zwróci uwagi na treść, jaka zawarta jest naszym podaniu o pracę. Bardzo ważne jest zatem, aby to pierwsze wrażenie, jakie sprawia CV było dobre, a żeby tak się stało, należy wiedzieć, jak napisać CV.

Najczęściej popełniane błędy podczas pisania CV
Wiele osób popełnia duże błędy, które od razu dyskwalifikują ich na tle innych kandydatów. Przede wszystkim należy wiedzieć, co CV powinno zawierać i nie pisać w nim

aplikacja

Autor: César Santiago Molina
Źródło: http://www.flickr.com

zbędnych rzeczy. Znaleźć się tam mogą jedynie informacje istotne dla pracodawcy, takie jak nasze wykształcenie, sytuacja zawodowa, dodatkowe umiejętności, odbyte szkolenia oraz kilka najważniejszych zainteresowań, które dadzą osobie rekrutującej obraz naszego charakteru. Powinniśmy tam także zamieścić krótkie podsumowanie, czego większość osób nie robi. Ten element czasem wpływa na ogólną ocenę podania. Bardzo ważne jest także, by nie popełniać w opisach błędów ortograficznych, które będą świadczyć o naszej niechlujności. Nie każdy wie, jak napisać CV, dlatego, by nie popełniać błędów, warto skorzystać z poradników dostępnych w Internecie.

Zadbaj o wygląd swojej wizytówki
Gdy już dowiemy się jak napisać CV i co powinno ono zawierać, warto zadbać także o jego wygląd. W tym celu powinniśmy je sformatować oraz być może wykorzystać interesujący, czytelny szablon, który wyróżni je na tle pozostałych. Wszystko zależy od naszej pomysłowości i wyobraźni, a jeśli szukamy inspiracji, warto przejrzeć przykładowe CV w Internecie. Dzięki oryginalnemu CV zwiększymy swoje szanse na dobrą pracę.

admin